Новини, оголошення

Сьогодні, 5 грудня 2019 року учні- екскурсоводи Музею письменників Сумщини 15 школи м.Суми відвідали мистецький захід, присвячений 141 річниці з Дня народження Олександра Олеся. Дійство відбувалося на телеканалі UA: суспільний. Відвідувачі заходу познайомилися з цікавими фактами про нашого земляка Олександра Олеся від краєзнавця Юрія Васильовича П'ятаченка, насолодилися віртуальною екскурсією від учнів, почули пісні на слова Олександра Кандиби у виконанні Олега Короля, побачили неймовірні картини Ганни Сергеєвої на мотиви творів Олеся. Ведучим заходу був керівник клубу авторської пісні " Булат" Ігор Добровольський. Поезії читали відомі літератори: Віталій Меланич, Ольга Бражник, Надія Фурзенко. Цікаво, пізнавально, по- сучасному. Читайте твори письменників Сумщини - і ви поринете у світ прекрасного!!!

Керівник Музею - Гончаренко Світлана Олексіївна

Сьогодні, 4 листопада 2019 року, до Музею письменників Сумщини завітала відома поетеса Богдана Гусак. Вона розповіла всім охочим про своє життя, а головне - про мрію, яку здійснила, - стати літератором. Пані Богдана читала вірші, презентувала свої збірки. Родом поетеса з Лебединщини, здобула педагогічну освіту (як і її батько). Визначною, за її словами, була стаття до районної газети.       Це був вірш, присвячений Учителю, якого Богдана Вікторівна любила і цінувала. Свою творчість поетеса презентувала на різних професійних конкурсах: " Учитель року", "Золоте серце". Перша збірка вийшла у 2012 році " Поезії душі моєї". Зустріч була дивовижною, натхненною, цікавою. На згадку про зустріч Богдана Гусак подарувала Музею письменників Сумщини свої збірочки, залишила відгук у книзі творчих зустрічей. Задоволені учні, вчителі та пані Богдана зробили фото на згадку. Погляньте, яка тепла зустріч була сьогодні в "П'ятнашці" !

Керівник Музею письменників Сумщини

       6 березня 2019 року в Музеї письменників Сумщини відбулася дуже цікава зустріч учнів 6 класу з креативним письменником - Владиславом Валерійовичем Івченко. Дипломант "Коронації слова"-2009 розповів чимало нового про своє життя, початок творчого шляху, нові книги та улюбленого літературного героя.

   Учні ставили запитання Владиславу Валерійовичу, спілкувалися, фотографувалися. Присутні дізналися про книги "Івченко об'єднує Україну", "Стовп самодержавства або 12 справ Івана Карповича Підіпригори",            "Найкращий сищик імперії на службі у приватного капіталу". Зустріч була напрочуд дивовижною, змістовною, час пролетів непомітно. Щиро вдячні Владиславу Івченку за невимушену теплу розмову про літературу та творчість. Сподіваємося на подальшу співпрацю!

Керівник Музею письменників Сумщини

             20.02.2019 року в гостях у Музеї письменників Сумщини побувала Банитюк Ольга Дмитрівна - Лауреат всеукраїнських конкурсів читців. Зустріч відбувалася з нагоди Дня рідної мови. Учні школи із задоволенням слухали цікаву розповідь про виникнення рідної мови, чудові вірші письменників-земляків, а також трагічну історію про розстріли на Майдані під час Революції Гідності. Доповнили цікавий захід екскурсоводи Музею письменників Сумщини, які зтанцювали флешмоб та розповіли легенду про рідну мову. На згадку про зустріч Ольга Дмитрівна подарувала Музею письменників Сумщини книги "Поезія - вона рятує націю" та "Маніфест українських націоналістів".

Керівник Музею письменників Сумщини

23 листопада 2018 року учні ЗОШ 15 та керівник Музею письменників Сумщини Гончаренко Світлана Олексіївна відвідали в Сумській науковій бібліотеці презентацію книги Сергія Васильовича П’ятаченка «Голодомор на Сумщині. У спогадах очевидців».  Цей твір є продовженням тієї  роботи, яку проводили ще з 2006-2007 років студенти та Сергій Васильович в рамках експедицій селами Сумщини. Старожили чимало розповіли про  страшні часи, коли було винищено величезну кількість українців. По суті, ті події називають геноцидом проти народу України. Автор презентував «усну частину», тобто записи свідчень очевидців голодомору 1932-1933 років. Книга, за словами письменника, є «тією емоційною пам’яттю, яка передається з покоління в покоління».  До видання увійшло 400 свідчень людей, 197 населених пунктів було відвідано та обстежено, 178 осіб записували ці дані з усіх 18 районів Сумської області. Дані в книзі розподілено за районами, відомості супроводжує карта з кількістю жертв Голодомору, містяться знімки пам’ятних знаків, розташованих на території певного району, кожна розповідь має паспортизацію і фотографію тієї людини, яка це розказала, а також тих, хто записував свідчення. Величезне значення для молодого покоління відіграє знання історії рідного краю, бо той, хто пам’ятає минуле, має майбутнє.

Керівник Музею письменників Сумщини

Гончаренко Світлана Олексіївна

Сумські номінанти "Коронації слова"!

       18 вересня 2018 року в Сумській міській бібліотеці імені Тараса Шевченка відбулася зустріч поціновувачів літератури рідного краю!  Учні 6- А класу  разом з керівником Музею письменників Сумщини - Гончаренко Світланою Олексіївною, відвідали захід, на якому познайомилися з Сумськими номінантами Міжнародного конкурсу " Коронація слова". Екскурсоводи музею відзначили змістовність та необхідність таких заходів. Уперше учні дізналися про визначну постать у галузі літератури, Сумського письменника - Владислава Івченка, приємною була також зустріч із Євгеном Положієм, який уже неодноразово приходив до ЗОШ 15 з презентацією своїх творів. Гості заходу мали можливість поставити декілька запитань митцям, послухати про подальші творчі плани та взяти автограф. Сподіваємося, що такі зустрічі збиратимуть і надалі тих, хто цінує літературу як неповторний вид мистецтва.

 

Керівник Музею письменників  Сумщини

 


Ніжин запрошує на гостини

Чудового весняного дня 12 квітня 2018 року учні 5 – А класу, екскурсоводи «П’ятнашки» відвідали неймовірно гарне та гостинне місто Ніжин. Діти захопилися історією цього краю, відвідали музей «Поштова станція» та фабрику м’якої іграшки, прогулялися старовинними вуличками та надихнулися красою місцевої річки Остер. Поштова станція здивувала учнів своїми експонатами: старовинними марками, листами, конвертами, одягом листонош 18-19 століття, приладдям для роботи працівників пошти, макетом Поштової станції 18 століття тощо. Діти дізналися, що з  1913 по 1915 роки в Америці можна було надсилати поштою власних дітей (бандероллю). Цей факт вразив абсолютно всіх!!!

Керівник Музею письменників Сумщини  –  Гончаренко Світлана Олексіївна та старший науковий співробітник Ніжинського краєзнавчого музею імені І. Спаського  –  Желєзко Роман Анатолійович домовилися про тісну співпрацю між двома музеями.  Сподіваємося на плідну роботу та поповнення фондів цих закладів у подальшому.

Адміністрація КУ Сумська ЗОШ № 15 імені Д.Турбіна висловлює щиру подяку Желєзко Роману Анатолійовичу за подарунки для Музею письменників Сумщини (книги, листівки, твори М.Гоголя з дарчим написом) та за цікаву екскурсію містом Ніжин.

Директор школи м. Суми Замятіна Р.В,

ЗДНВР Самоніна О.Б.,

керівник Музею письменників Сумщини

Гончаренко С.О. 

Подвійне свято для Музею письменників Сумщини

         21 березня весь світ відзначав День поезії. У Музеї письменників Сумщини теж долучилися до цього незвичайного дійства. 29 березня 2018 року у школі № 15 був проведений захід, на який зібралися прихильники поезії, літератури та мистецтва загалом. Учні 9 – А класу, керівник Музею письменників Сумщини Гончаренко Світлана Олексіївна, бібліотекар школи Шамрай Любов Євгенівна, юні таланти –поети «П’ятнашки» зібралися разом, аби вшанувати рідне слово, творчість та талант. Гостями свята були такі високоповажні літератори: керівник Сумської організації НСПУ Вертіль Олександр Васильович та член Сумської організації НСПУ Нестеренко Петро Андрійович.

Учні школи - Сторожук Богдан, Лютий Андрій, Дрига Софія, Самілик Анна, Гончаренко Любов, Шамрай Надія - зачитали свої перші проби пера. Олександр Васильович наголосив, що ті діти, які хочуть стати письменниками, обов’язково здійснять свою мрію. Учасники заходу насолодилися поезією Вертіля О.В. в авторському виконанні, послухали настанови та поради від митців. Нестеренко Петро Андрійович розповів про необхідність розвитку в учнів патріотизму, любові до країни та рідного слова, наголосив, що молоді зараз необхідно розбудовувати Україну, прославляти свою державу, адже це може зробити тільки сучасне молоде покоління. На згадку про зустріч письменники залишили в книзі Музею письменників Сумщини знакові записи, подарували свої книги та домовилися про подальшу співпрацю з осередком літературного слова в школі. Приємно, що захід приніс неабияке задоволення всім учасникам. Сподіваємося, що продовження свята талантів відбудеться незабаром.

Керівник Музею письменників Сумщини

Гончаренко Світлана Олексіївна

 

30.03.2018

Плідна зустріч екскурсоводів та керівників музеїв двох Сумських шкіл!!!

16 березня 2018 року з нагоди відзначення 204 річниці з дня народження Кобзаря відбулося неймовірне свято! Учні 5 класів двох Сумських шкіл 15 та 7 провели захід в музеї Тараса Григоровича Шевченка. Діти мали змогу обмінятися думками, виразно продекламувати вірші геніального поета, а також зустрітися з чарівною письменницею Сумщини, знавцем історії рідного краю- Людмилою Валентинівною Ромен. Екскурсоводи двох музеїв шкіл- музею Шевченка та Музею письменників Сумщини обмінялися досвідом, потоваришували та вирішили співпрацювати надалі. Керівники музеїв - Гончаренко Світлана Олексіївна та Лідія Василівна Костенко теж домовилися про плідну співпрацю, адже тематика роботи музеїв збігається в тій частині, де можна говорити про перебування Шевченка на Сумщині. Людмила Валентинівна Ромен декламувала вірші, зачаровувала учасників свята співом, розповідала про феномен українського літератури, а саме геніальну поезію Кобзаря. Не залишились байдужими учні шкіл: вони декламували вірші "Розрита могила", "Садок вишневий коло хати" , "Заповіт", "Мені тринадцятий минало", "За сонцем хмаронька пливе"" тощо. На згадку учні сфотграфуавалися та домовились, що наступного разу зустрінуться вже в Музеї письменників Сумщини.

 

 

Керівник музею С.О.Гончаренко

Мистецькі нотки в "П'ятнашці"!

 19 січня 2018 року для учнів та педагогів школи була організована зустріч з письменницею Сумщини, чарівною жінкою та талановитою майстринею слова — Людмилою Ромен. 

Письменниця презентувала для учнів 8 - В та 9 - Б класів свої нові книги "Місто моєї долі" та "Скрипка сонця". Старшокласники з задоволенням слухали вірші у виконанні письменниці та деякі автобіографічні моменти. Учні дізналися, що Людмила Валентинівна мріяла стати піаністкою, але тривалі хвороби змінили долю письменниці та звели її з мистецтвом володіти словом. Ми знаємо, що Людмила Ромен має особливий композиторський доробок — 19 пісень та 4 партитури на слова О.Олеся. Як композитор і виконавець власних пісень брала участь у фестивалях та конкурсах, таких як: обласний конкурс на написання кращої пісні патріотичної тематики (1983р.), обласний відбірковий тур 1 республіканського фестивалю «Червона рута»(1989), Ш Всесоюзний фестиваль народної творчості (1990), літературно-мистецьке свято «Пелюстки Ромен-цвіту» (1997), Всеукраїнський фестиваль співаної поезії «Українська хвиля 2001», обласний фестиваль козацької пісні «Дивограй» (2003), інших. Неодноразово нагороджувалась Почесними Грамотами та Дипломами. Особливий композиторський доробок — 19 пісень та 4 партитури на слова О.Олеся. Як композитор і виконавець власних пісень брала участь у фестивалях та конкурсах, таких як: обласний конкурс на написання кращої пісні патріотичної тематики (1983р.), обласний відбірковий тур 1 республіканського фестивалю «Червона рута»(1989), Ш Всесоюзний фестиваль народної творчості (1990), літературно-мистецьке свято «Пелюстки Ромен-цвіту» (1997), Всеукраїнський фестиваль співаної поезії «Українська хвиля 2001», обласний фестиваль козацької пісні «Дивограй» (2003), інших. Неодноразово нагороджувалась Почесними Грамотами та Дипломами.

    Людмила Ромен (Шевченко) – одна з найактивніших громадських діячок Сумщини кінця 80-их  – 90-их років. Одна із засновників та організаторів краєзнавчо-літературно-мистецького товариства «Спадщина» в Сумах, яке діяло  за умов переслідувань з 1984 по 1985 рік і було розгромлене (постало офіційно пізніше).  Людмила також одна із засновників перших осередків ТУМ, НРУ, Союзу Українок та обласної організації Всеукраїнського жіночого товариства ім. Олени Теліги, яку і очолює з 1999 року. Козацький ансамбль, яким вона керувала першим в області розпочав популяризувати тоді ще небезпечні і невідомі українські патріотичні пісні (стрілецькі). Саме цей ансамбль заспівав Гімн України під час першого підняття українського національного прапора в Сумах над міською радою. Перша жінка-рухівка з 1989 року, коли ще зібрання проводились по конспіративним адресам. Була кур’єром по доставці з Києва перших чисел нелегальної рухівської газети в області «Відродження». Активна учасниця всіх політичних і громадських акцій. Під час Помаранчевої революції була серед народу з викривальними поезіями. Написала агітаційний гімн «Скажи, Україно, «ТАК!», який потім став візитною карточкою Сумського Майдану, лунав під час мітингів.

       Учні мали змогу придбати книги письменниці з автографом, сфотографуватися напам'ять, почути цінні поради щодо вивчення літератури рідного краю.

Сподіваємося, що до Музею письменників Сумщини Людмила Ромен завітає ще не раз, а тому чекаємо на нові творчі звершення поетеси.

Керівник Музею письменників Сумщини

Гончаренко Світлана Олексіївна

19.01.2018

                   З Україною в серці!

    27 листопада 2017 року в актовій залі школи відбулася презентація книги Сумського письменника та журналіста Євгена Вікторовича Положія "Іловайськ". Захід відбувся в рамках роботи Музею письменників Сумщини та з нагоди відзначення Дня Свободи та Гідності в Україні. Присутні учні 7 -х та 11 - А класу відзначили, що Євген Вікторович - надзвичайно щира та розумна людина. Гість розповів про свої подорожі світом, родину, творчі зустрічі та наголосив, що прагне миру в Україні якнайшвидше. 

Школярі мали змогу поставити запитання письменнику, взяти автограф та сфотографуватися з Євгеном Положієм. 

На згадку про зустріч письменник подарував Музею письменників Сумщини книги з дарчим написом.

Керівник Музею Гончаренко С.О.

              Театральна осінь в "П'ятнашці" стартувала!!!

       09.10.2017 у стінах нашої школи відбулася інтерактивна зустріч учнів 5-6 класів з письменником, педагогом, заслуженим артистом України Василем Івановичем Будянським! Нещодавно цей актор відсвяткував своє 75-річчя, а сьогодні знову дивує глядачів своїм оптимізмом, неперевершеним талантом, мудрістю, доброзичливістю. 

  Школярі мали змогу почути уривки з улюблених казок у непересічному виконанні Василя Івановича, поспівати разом декілька музичних композицій, взяти участь в інсценізації вистави "Ріпка". 

    Наприкінці зустрічі В. Будянський  подарував для музею книгу "Мудрість Слобожанської родини" з дарчим написом та побажав творчих успіхів усім учням та педагогам школи. 

 

                                                                                                           09.10.2017

Керівник Музею письменників Сумщини

Зустріч з присмаком доброти та ніжності!!!

          Нарешті відбулася подія, на яку ми, учні та вчителі "П'ятнашки", чекали особливо тремтливо. До нас завітала фея української літератури Анна Євгенівна Коршунова. Чому фея? Все просто. Від цієї ніжної жінки випромінюється доброта, щирість, позитив. Анна Євгенівна (за нашими спостереженнями)дуже любить дітей, вона спілкується з ними невимушено та доброзичливо. Година зустрічі з цією письменницею Сумщини промайнула дуже швидко. Про що говорили? Звичайно, про рідне місто Суми. Анна Коршунова презентувала  "Казкове місто Суми" - це дитяча інтерактивна книга, написана у співавторстві з письменницею Світланою Качуровською. Як розповідала Анна Євгенівна, ця книга містить цікаві факти про місто над Пслом. Кожна сторінка для читача - це загадка, що містить розмальовки, карти, кросворди. До того ж у книзі подано справжні факти з історії міста, достовірність яких підтвердили сумські науковці та краєзнавці.

      Анна Коршунова - журналіст, викладач, дитяча письменниця, член Сумської організації Національної спілки письменників та Національної спілки журналістів. Анна Євгенівна є автором таких дитячих книжок: "Фроська - кімнатна фея", "Пригоди лицаря Морквицаря", "Паровозик Пузя", "Разом - веселіше" тощо.

        Сьогодні ми, шанувальники творчості сумської письменниці Анни Коршунової, дізналися ще й про те, що у квітні буде презентована громадськості нова книга для дітей 5-6 класів.

        Наприкінці зустрічі школярі мали змогу взяти у письменниці автограф та зробити фото на згадку. Сподіваємося, що такі зустрічі у стінах нашої школи відбудуться ще не один раз, а отже, ми матимемо змогу доторкнутися до прекрасного - літератури Сумщини.

                                                                                      Гончаренко С.О., керівник Музею письменників Сумщини

14.03.2017

 

 

 

Дивовижна сила кохання...

06.03.2017 відбувся захід,  присвячений Дню весни та жіноцтва під назвою «Гіперболи кохання – метафори любові». Гостями  дійства були: письменники Сумщини Ірина Булахова та Віталій Меланич, студентки  Сумського вищого училища мистецтва та культури імені Д.С.Бортнянського – піаністка Гордієнко Марина та скрипалька  Гецко Дар’я, концертмейстер Сугоняко Тетяна Павлівна.

Надзвичайно органічно впліталися у канву заходу вірші про кохання, які звучали від учнів 8-х класів. Учень 11 – А класу Павленко Антон розповів Біблійну легенду про це вічне почуття – любов, а лауреат міського конкурсу ораторського мистецтва Губар Юрій довів усім присутнім,  що «любов – це не красива вигадка поетів, а реальність, яка доторкається до струн душі кожної людини».

      Свято продовжили музичні композиції у виконанні студенток Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С. Бортнянського. Надзвичайно щиро та гармонійно виглядав творчий дует письменників Ірини Булахової та Віталія Меланича. Вони розіграли перед присутніми справжній діалог Кохання й Краси. Такі вірші як «Жоржини», «Скрипаль», «Перший раз», «Левкой» звучали гімном радості та взаємної любові.

Усі, хто відвідав це дивовижне свято, отримали задоволення від побаченого. На згадку про теплу зустріч письменники залишили відгук у книзі Музею письменників Сумщини.

Керівник Музею письменників Сумщини

Гончаренко С.О.

28 листопада 2016 року

на базі Музею письменників Сумщини відбулася зустріч учнів 5-6 класів з письменниками літературної організації "Літера". Тема заходу: "Барви осені".              Гостями свята були такі письменники рідного краю: керівник студії "Літера" Віталій Меланич та Ірина Булахова. Приємно, що до творчої зустрічі підготувалися не тільки екскурсоводи Музею письменників Сумщини, а й учні 5-6 класів, які вивчили та розповіли для присутніх вірші про осінь. Атмосфера заходу була надзвичайно теплою та дружньою. Спочатку учні переглянули відеоролик про історію створення Музею, потім свої вірші прочитали гості свята, поділилися своїми надбаннями, розповіли про витоки літературної організації "Літера". Наприкінці зустрічі Віталій Меланич подарував для шкільного музею свою збірку віршів з дарчим написом.

             Учні "П'ятнашки" не хотіли відпускати письменників, адже зустріч була дійсно цікавою, тому керівник Музею письменників Сумщини, Гончаренко Світлана Олексіївна, організувала "Інтерактивний мікрофон". Кожен охочий міг поставити запитання гостям. Найактивніші учні після завершення літературної години взяли у Віталія Меланича та Ірини Булахової на згадку автографи.

             Сподіваємося, що такі зустрічі відбудуться ще й у грудні! 

Керіник Музею письменників Сумщини та гуртківці.

28.11.2016

   Тепла зустріч шанувальників слова!

             6 червня 2016 року до стін нашої школи завітала надзвичайно мила та приємна жінка -  Ольга Пилипівна Нестеренко.  Вона - журналіст та письменниця, член МСПУ.

         Не випадковою була ця зустріч саме в День журналіста України, адже значна кількість учнів 10 класів мріє стати майстом пера.

     Ольга Пилипівна працює під псевдонімом Марина Реух. Вона є автором 5 книг, але не збирається зупинятися на досягнутому. Письменниця розповіла учням про свій життєвий та творчий шлях, презентувала свій творчий доробок, зачитала деякі свої твори, а також поділилася секретом успіху з учнями-старшокласниками.

           На згадку про зустріч Ольга Пилипівна подарувала декілька своїх книг Музею письменників Сумщини та залишила знаковий запис у книзі відгуків.

                                                                                 

Творча рада музею письменників Сумщини

 

        У світі дивовижного!

З 11 по 15 квітня 2016 року в Сумському ОІППО були успішно та цікаво  проведені експрес-курси «Шкільний музей та основи музейної педагогіки» для учителів області, які опікуються роботою шкільних музеїв та музейних кімнат. Вони представляли такі освітянські заклади області: Суми, Лебедин, Нижня Сироватка, Бездрик, Ромни, Путивль, Нова Січ, Білопільський район. У школах цих населених пунктів створені і діють музеї різних напрямів: краєзнавчі, етнографічні, бойової слави, історії навчального закладу, кімнати-світлиці. Автор освітньої програми курсів і куратор групи - старший викладач кафедри педагогіки та інноваційних технологій Юрій Васильович П’ятаченко.

Увесь час перебування на курсах слухачі мали змогу не тільки теоретично здобувати знання з основ сучасного музеєзнавства, а й практично виробити навички проведення екскурсій у музеях шкіл, відвідати зразковий обласний  музей туризму та краєзнавства, музей Олімпійської слави у ЗОШ №18, приватний музей Сергія Івановича Гуцана.

Надзвичайно плідною та зворушливою була зустріч у приватному музеї Сергія Івановича Гуцана. Слухачі курсів потрапили у «Причал Одіссея», де кожна річ дивувала своєю неймовірністю та значимістю. Тематика експозицій у музеї вражала своєю різноманітністю: тут відображена скіфська доба, період Київської Русі, Радянський час. Найбільше педагоги зупинялися біля фотографій, які вражали своєю професійністю. Кожну річ у музеї можна було взяти до рук, розгледіти, дещо навіть приміряти (як от кольчугу чи шкіряні чоботи). Сергій Іванович люб’язно запросив педагогів області до співпраці та наприкінці зустрічі організував невеликий конкурс-змагання, за результатами якого учителям вдалося виграти подарунки для своїх музеїв.

 Під час аудиторних занять слухачі обговорили питання актуальності музеєзнавства в системі національно-патріотичного виховання молоді; ознайомилися із оновленою нормативно-інструктивною базою функціонування шкільного музею як осередку краєзнавчо-просвітницької роботи.

У Сумській обласній науковій бібліотеці слухачі практикувалися як бібліографи, навчаючись правильно формувати бібліографічні описи і каталоги книгозбірні музею. Тут також відбулася онлайн-конференція із завідувачкою Білопільської центральної районної бібліотеки імені Олександра Олеся – Клепальською Наталією Валентинівною. Вона розповіла про роботу свого музею, заходи, які проходять на базі цього закладу, докладно зупинилася на оформленні документів музею та обліку літератури. Педагоги зацікавилися музеєм Олександра Олеся та запросили Наталію Валентинівну до співпраці.

В останній день експрес-курсів Ю.В.П’ятаченко провів для слухачів пішохідну тематичну екскурсію «Легенди і бувальщини старих Сум». І хоча пішов невеликий дощ, але вражень від подорожі він не зіпсував. На згадку про таку неймовірну зустріч колег-музеєзнавців було зроблено пам’ятне фото. Усі учасники зійшлися на тому, що такі курси мають тривати довше, аби краще  пізнати такий неймовірний край як Сумщина.

                                                              Керівник Музею письменників Сумщини Гончаренко Світлана Олексіївна,

 

ЗОШ № 15, М.Суми

                Свято поезії у "П'ятнашці"!

   У рамках декади української мови та літератури у школі (01.03.2016 -  10.03.2016)  Рада Музею письменників Сумщини влаштувала для учнів 9-х класів справжню феєричну подію, адже кожен охочий мав змогу познайомити аудиторію зі своїми творчими надбаннями, поділитися яскравими сторінками своїх творів, висловити почуття патріотизму та поваги до рідного слова. Творчі учні читали свої шедеври, співали власні пісні, ділилися своїми думками щодо літератури на Сумщині.

             Гостями заходу були письменники, які належать до літературної студії "Літра.com". Ця студія працює в рамках міжрегіонального проекту "Сумщина творча, культура та мистецтво". Надія Позняк, Олена Черненко, Артем Шутько зачитали власні поезії, презентували свої поетичні надбання та подарували приємний настрій кожному учаснику дійства. Наприкінці зустрічі гості відвідали Музей письменників Сумщини, подарували твори з автографами та висловили надію, що учні нашої школи не полишать такої потрібної нашому суспільству справи як  літературне мистецтво.

                  Справжнім сюрпризом для кожного став відеофільм "З історії створення Музею письменників Сумщини", який презентували для аудиторії керівник Музею Гончаренко Світлана Олексіївна та учень 10 - А класу Рева Антон.

                      Віримо, що такі заходи ще не раз лунатимуть у стінах нашої школи!

 

Керівник Музею

письменників Сумщини

 

10 березня 2016

 

 

         Творчі відкриття "Орфею"!

           18 лютого в актовому залі школи відбулася зустріч із керівником Мистецької студії "Орфей" - П'ятаченком Сергієм Васильовичем та його підопічними - молодими та творчими Ольгою Ковалевською та Вікторією Аш.                            

            Гості поділилися з учнями 9-11 класів своїми поетичними творами, відвідали Музей письменників Сумщини. Керівник "Орфею" Сергій Васильович розповів про творчі зустрічі членів поетичної студії, тематику та своєрідність їх поезії, а наприкінці зустрічі подарував для Музею новий збірник творів "Орфею". За найцікавіше запитання до митців автор та укладач Сергій Васильович  подарував такий збірник  з авторськими підписами учениці 10 - Б класу Кулік Анастасії.

                       Приємно, що зустріч стала для багатьох учнів поштовхом для роботи над своїми творчими надбаннями, адже Сергій Васильович запросив юних поетів та художників до співпраці.

 

                       Сподіваємося, що учні нашої школи теж стануть частиною літературного життя Сумщини. Успіхів!!!

 

Гончаренко С.О.,

керівник Музею письменників Сумщини

 

22.02.2016

 

До уваги учнів 9-11 класів та вчителів!

 

18 лютого 2016 року в Музеї письменників Сумщини відбудеться зустріч з представниками

      Мистецької студії "Орфей" та її керівником - Пятаченком Сергієм Васильовичем. Запрошуємо  бажаючих відвідати цей захід.

                                                                             

                                                                              Керівник Музею письменників Сумщини

       Шановні учні та вчителі "П'ятнашки"!

  16 лютого 2016 року Мистецька студія "Орфей" запрошує на вечір поезії та презентацію альманаху молодих літераторів Сумщини "Орфей - 1015".

        У програмі: виступи авторів та автограф-сесія.

          Місце проведення: Сумська міська галерея, вул.Соборна, 27. Початок о 17.00 Вхід вільний.

                                                                                                                З повагою, члени                                                                                         Ради Музею письменників Сумщини

 Шановні учні та вчителі "П'ятнашки"!

                     10 вересня 2015 року відбудеться засідання Ради Музею письменників Сумщини. Запрошуємо Вас відвідати захід та внести пропозиції щодо поліпшення роботи Музею та зміни тематики екскурсій на цей навчальний рік. Чекаємо усіх  творчих та завзятих школярів та вчителів.

 

З повагою, члени Ради Музею письменників Сумщини

Шановні учні, вчителі та гості

міста Суми!

      Щиросердно запрошуємо Вас відвідати шкільний Музей письменників Сумщини, де можна ознайомитися із постатями митців, які відіграли значну роль у становленні та розвитку української літератури. Екскурсоводи приготували для Вас цікаву віртуальну екскурсію вулицями міста Суми та дивовижні історії про письменників рідного краю. 

          Відвідати Музей можна за адресою: м.Суми, вул.Пушкіна, 56.


Музей працює до 20 червня 2015 за таким графіком:

  понеділок – п’ятниця       9.00-12.00
  субота – неділя                   вихідний

Контактні телефони:

     
  приймальня  61 – 11 - 14
  керівник музею Гончаренко  С.О. 066 – 55 – 28 – 717,
                                                             098 06  41 – 695


Новий проект від Є.Положія

 

27.02.2015 відбулася зустріч із письменником-земляком Євгеном Положієм. Він – головний редактор газети «Панорама», надзвичайно приємна людина та цікавий співрозмовник. Із першої хвилини виступу школярів захопила надзвичайна манера спілкування письменника із аудиторією, неординарна розповідь про вибір життєвого шляху та приклад дійсно чіткої та патріотичної громадянської позиції митця. Автор завітав до нашої школи із новим проектом «Вічна пам'ять героям», присвяченим загиблим військовослужбовцям у зоні АТО на Донеччині та Луганщині. Школярі прослухали розповідь Євгена Положія про «випадкове» обрання професії, різні випадки, які траплялися із ним у дитинстві, шкільні (до речі, Євген Положій вчився у ЗОШ № 15) та студентські роки, теперішнє сімейне життя (має дружину та сина). Але головне – робота над книгами «По той бік пагорба»,  «Дядечко на імя Бог», «Вежі мовчання» тощо. На згадку про зустріч письменник подарував для Музею письменників Сумщини декілька своїх книг та зробив записи у книзі памяті нашого Музею. Думаю, що учні та вчителі отримали справжнє задоволення від зустрічі із такою позитивною та розумною людиною.

 

Євген Положій народився в селищі Терни на Сумщині. Його батько  - український письменник та сценарист Віктор Положій. Перші чотири роки свого Євген прожив у Тернах. Його батьки розлучилися, і він жив у бабусі з дідусем. У чотири роки Євген переїхав до інших бабусі й дідуся в місто Курськ. На новому місці у малого Євгена відбувся «лінгвістичний шок», оскільки до того він ніколи в житті не чув російської мови.

З п'яти років він мешкав в Сумах. У школі полюбляв гуманітарні предмети й фізкультуру.

Вищу освіту отримав у Сумському педагогічному університеті імені А.С.Макаренка за спеціальністю «російська мова та література». Був журналістом у багатьох періодичних виданнях. Закінчив школи IREX U-Media: головних редакторів, газетних менеджерів, бізнес-тренерів для мас-медіа.

Працював головним редактором Сумських видань «Уік-енд» та «Тєлєнєдєля-Суми», радіостанції «Всесвіт». Був автором та ведучим кількох інформаційно-розважальних програм на ТРК «Відікон». У 1997 році програма «Світ/Sweet» стала переможцем міжнародного фестивалю «Надія» (Ялта). На студії «Монолог» як режисер створив відеокліп групи «Майа» (лауреат всеукраїнського конкурсу «Срібні хвилі», 1998 р., Харків).

З грудня 1998 р. по теперішній час — головний редактор Сумської  суспільно-політичної газети «Панорама» (неодноразовий переможець та лауреат всеукраїнських конкурсів з журналістики, маркетингу та дизайну).

Євген Положій є автором багатьох книг:

  • «Туркін», вірші та проза (рос.), 1996 р., видавництво «Степ».
  • «Обрати янгола», роман-газета, 2002, «Університетська книга». Грамота президента Форуму видавців у Львові.
  • «Мері та її аеропорт», роман (рос.-укр.), 2003, «Університетська книга».
  • «Туркін та ½. Повість про справжнього самурая», вірші, проза (рос.), 2004, «Університетська книга».
  • «ДАсвіданія!», збірка віршів, 2007, «Університетська книга».
  • «Дядечко на ім'я Бог», роман, 2008, «Фоліо»
  • «Вежі мовчання», роман, 2009, «Фоліо»
  • «Одіссея», збірка перевиданих творів, 2011, «Фоліо».

У 2008 році у видавництві «Фоліо» вийшли три книги: «Потяг» (ремікс роману «Обрати янгола» та нові оповідання), «Мері та її аеропорт» (нова редакція) та новий роман «Дядечко на ім'я Бог».

Як незручний популізму,
то незручний і для вас,
хто під маркою ліризму
обдурити хоче час.
Не відчуть такою грою
нам звитяги аромат.
Вибирати треба зброю – 
не перо, так автомат. 

Юрій Ош


20 лютого 2015 року в стінах нашої «Пятнашки» відбулася зустріч учнів 9-х класів, учителів-словесників школи з письменником Юрієм Ошем. Надзвичайно цікаво було слухати поезію про Україну, рідну домівку, Події Майдану та Революцію Гідності із вуст митця слова. Учні уважно слухали поетичні рядочки, ставили запитання Костенку Геннадію Олександровичу (псевдонім – Юрій Ош), аплодували найяскравішим рядкам із віршів письменника тощо. На згадку про зустріч Юрій Ош залишив побажання у почесній книзі Музею письменників Сумщини. Учні мали змогу сфотографуватися із Геннадієм Олександровичем та придбати нові поетичні збірки.


ВЕСНІЄ

Голуб п’є з калюжі небо.
Навкруги іще зима.
А на небі квітка Феба
капелюх уже зніма.
Цокотять по склу синички – 
сповіщають у вікно,
що дівчата рукавички
познімали вже давно.
Вітерець вночі, буває,
надуває морозець.
Вдень під сонечком гуляє
звеселілий горобець.
Очі річенька спросонку
протирає на ходу.
І останню ополонку
б’є рибалка на льоду.
Хай хурделить наостанку,
та весніють так думки,
що ясніють спозаранку
і теплішають жінки.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
За вікном – весняні дзвони,
бо надворі капотить.
Чарівної примадонни
ми чекаємо щомить.

             Шановні вчителі та учні! 

         18.02.2015 о 14.30 у Музеї письменників Сумщини відбудеться зустріч із письменником Юрієм Ошем!

          Усіх, хто бажає дізнатися про творчість цього письменника та поринути у світ зворушливої та сучасної поезії, запрошуємо до нашої школи. 


                                                                                                                                                                      Керівник Музею

                                                                                                  Гончаренко С.О.

         


Шановні вчителі української мови та літератури, учні шкіл міста Суми!


          У Музеї письменників Сумщини готується нова віртуальна екскурсія про життєвий та творчий шлях поета-шістдесятника з Великої Чернеччини Анатолія Семенюти.


              Почути про цього письменника ви зможете з 1 березня 2015 року, завітавши до нашого навчального закладу! 


      Графік роботи:

       
  понеділок – п’ятниця       12.00-15.00
  субота – неділя                   вихідний

Контактні телефони:

     
  приймальня  61 – 11 - 14
  керівник музею Гончаренко  С.О. 066 – 55 – 28 – 717,
                                                             098 -06 -41 -695

У рідному слові, у пісні зіллюся,

Тепер нероздільна з тобою, мій край!

Із вітром чужим, як з мечем, я борюся,

За страчену пісню Марусі Чурай.

 

Людмила Ромен

 

       28 січня День народження Людмили Валентинівни Ромен (Шевченко). Вона - член Національної спілки письменників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України та Асоціації діячів естрадного мистецтва з 2001 року. Нині працює відповідальним секретарем Сумської організації Національної спілки письменників України.

      Бажаємо творчого злету Людмилі Валентинівні, успіхів  у письменницькій діяльності,  довгих років життя та сподіваємося на подальші зустрічі із поетесою в стінах Музею письменників Сумщини.

 

Шановні вчителі української мови та літератури,

учні шкіл міста Суми! 

  З низів недонищених — боже дитя —
            чи то як прокляття, чи то як знамення,
явився я світу, в безродне життя
прийшов сиротою, 
без благословення й призначення долі…
 
Іван Низовий

 

 
          Запрошуємо Вас до Музею письменників Сумщини! Пропонуємо  відвідати експозицію "Іван Низовий: струни творчості письменника рідного краю". Сподіваємося, що віртуальна зустріч із цим письменником зацікавить та здивує кожного.
           Експозиція презентує Івана Низового  як поета, людину,  прозаїка, публіциста, журналіста, редактора, громадського  діяча, доповнюючи та поглиблюючи розуміння літературного процесу Сумщини .
Чекаємо на зустріч з Вами!!!

 

                     Графік роботи:
       
                                      понеділок – п’ятниця       12.00-15.00
                                       субота – неділя                   вихідний
 
                    Контактні телефони:
     
                              приймальня  61 – 11 - 14
                              керівник музею Гончаренко  С.О. 066 – 55 – 28 – 717,
                                                                                             098 -06 -41 -695

Тепла зустріч у стінах музею

 

         26 листопада 2014 року в Сумській ЗОШ № 15 відбулося засідання творчої групи «Сучасний урок літератури рідного краю». До Музею письменників Сумщини завітали вчителі, які працюють над системою уроків літератури рідного краю, досліджують постаті письменників нашого регіону, дбають, аби художнє слово поширювалося серед учнівської молоді.

         Керівник музею  Гончаренко Світлана Олексіївна привітала гостей у стінах школи, продемонструвала проект «Музей письменників Сумщини», розповіла про пошукову  роботу учнів закладу, зустрічі з письменниками, співпрацю із членами Сумської організації НСПУ, про плани та напрями роботи.

         Для присутніх учні 9 класу провели екскурсію  про неординарну постать, митця нашого регіону Низового Івана Даниловича.

         Цікаво, що школярі не лише розповідають про письменників рідного краю, а й досліджують їхній життєвий та творчий шлях, створюють буклети, колажі, виставки учнівських робіт, проводять творчі зустрічі, засідання Ради музею тощо.

         Методист ІМЦ Закорко В.В. високо оцінила роботу учнів та вчителів школи, а присутні  Лісовенко Л.Г., Рева Н.В., Проценко І.Л., Рогачова Г.М.,   Пономаренко Л.М., Коваленко О.П., Бондар Т.Л.  поділилися своїми враженнями від побаченого та залишили  в Книзі відгуків Музею письменників Сумщини теплі слова на згадку.

         Пишаймося літературними здобутками нашої Сумщини, плекаймо слово та пам’ятаймо, що ми живемо в найкращому куточку нашої України!!!

 

Гончаренко С.О.,

керівник Музею

письменників Сумщини

Творча зустріч

Сергій П’ятаченко

Про Суми слава у віки

Хай лине гордо і врочисто.

Над берегами Псла-ріки -

Найкраще в світі наше місто!

 

 

 

 

Шановні вчителі української мови та літератури,

учні шкіл міста Суми!

 

         Запрошуємо Вас відвідати Музей письменників Сумщини в Сумській загальноосвітній школі №15 імені Д.Турбіна, що знаходиться за адресою:  м.Суми, вул. Пушкіна, 56.

         

        Щиросердно запрошуємо всіх до музею. Можливо, саме тут Ви зможете дізнатися про найкращих митців нашої області, зустрінетеся з представниками творчої інтелігенції та зазирнете в найпотаємніші куточки життєвого та творчого шляху письменників Сумщини.

      

         Графік роботи:

       

         понеділок – п’ятниця       12.00-15.00

         субота – неділя                   вихідний

 

        Контактні телефони:

     

                              приймальня  61 – 11 - 14

                              керівник музею Гончаренко  С.О. 066 – 55 – 28 – 717,

                                                                  098 -06 -41 -695


Творча зустріч

з Володимиром Олександровичем П'янковим

Барвінкове свято для юних письменників

                            

         Сьогодні в нашій школі свято. Гостинно відчинила вона двері для гостей з усього міста. В ошатно вбраній залі зібралися учні, вчителі, батьки з нагоди нагородження переможців міського літературно-мистецького конкурсу «Диво калинове» імені Дмитра Білоуса та Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду». Конкурси відбувалися завдяки взаємодії Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, Сумської організації Національної спілки письменників України, Сумського обласного товариства «Просвіта». На нашому святі були присутні поважні гості: директор Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради голова журі міського літературно-мистецького конкурсу «Диво калинове» ім. Д. Білоуса Галина Дмитрівна Плахотнікова, голова Сумського обласного товариства «Просвіта» Олексій Григорович Шевченко, поетеса Людмила Ромен.

         Грамотами та цінними подарунками були нагороджені  учні різних вікових категорій майже всіх шкіл міста. Щирі оплески лунали й на адресу вчителів, які підготували таку велику кількість переможців.

        Гостей свята вітали юні артисти, які виконували українські пісні, читали твори поетів-гумористів. Але найбільш прихильними були глядачі до юних переможців, які зі сцени читали свої твори.

         А поетеса Людмила Ромен звернулася до зі словами щирої подяки і до юних письменників, і до їхніх наставників. Побажала їм творчої наснаги, відчуття краси, милозвучності, багатство української поезії, прози й пісні!

         Веселі посмішки, щирі  слова подяки, вітання, фото напам’ять - це свідчить про те, що захід справді дав відчути кожній дитині, як цінується українське слово, яка важлива сьогодні для нашого суспільства творчість кожного українця, як багато можуть зробити вони - школярі, майбутня еліта України.